START | KONTAKT | STRONA GŁÓWNA UCZELNI


"Paszporty" i "Podróże" - pojechać, zobaczyć, usłyszeć PDF Drukuj Email
Wpisany przez Radosław Zieliński   
piątek, 01 kwietnia 2011 12:12

Targi edukacyjne, konferencje i sympozja naukowe, wykłady na uczelniach i w nowoczesnych firmach – żeby zaplanować odpowiednio swoją karierę, trzeba wiedzieć, gdzie szukać do niej drogi. Kompetencje kluczowe kształtuje się nie tylko w szkolnych murach. Dzięki wyjazdom w ramach Paszportów edukacyjnych i Podróży „Innowacyjni globalnie” uczniowie mają okazję spotkać się z naukowcami, poznać ofertę edukacyjną uczelni, strukturę ośrodków naukowo-badawczych.

 

(kliknij na pogrubiony tekst, aby przenieść się do strony z relacją)

 

O tym, że wyjazdy okazały się owocne i ciekawe świadczą chociażby liczne szkolne publikacje, np. na stronach internetowych. Uczniowie ZSE z Zielonej Góry oraz ZSP nr 1 z Nowej Soli odwiedzili Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Sulechowie. Akademię Marynarki Wojennej w Gdyni odwiedziło II LO w Starogardzie Gdańskim, które wybrało się także na Targi Akademia 2011 w Gdańsku. LP i ZSZ w ZSUG z Pleszewa oraz ZSP z Kleczewa pojechały na Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Uczniowie z Kleczewa razem z młodzieżą z LO z Sulęcina uczestniczyli również w Poznaniu w Targach Edukacyjnych. Do Szczecina na Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny pojechali: ZSP z Kalisza Pomorskiego i LO z Pyrzyc.

Projekt „Kompetencje kluczowe drogą do kariery” pojawia się na stronach internetowych szkół także przy okazji realizacji innych działań, np. ZSP nr 2 w Krotoszynie zorganizowało konferencję pt. „Metoda projektu rozwija twórcze myślenie ucznia”, ZSUG w Pleszewie opisuje i pokazuje jak przebiegały zajęcia w ramach Doradztwa kompetencyjnego, a ZSP w Kaliszu Pomorskim podsumowuje dotychczasowy etap Projektu.

Realizator Projektu Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie kładzie nacisk na pomoc w samookreśleniu przez studentów i uczestników projektów miejsca w szeroko rozumianym społeczeństwie oraz swoich predyspozycji edukacyjnych i zawodowych. Żywimy nadzieję, iż takie wyjazdy i namacalne spotkania z możliwościami naukowymi i zawodowymi rzeczywiście w tym pomogą.

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2011 10:34
 

OGŁOSZENIA I OFERTY PRACY ->>

Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie, ul. Pandy 13, 02-202 Warszawa
Rok założenia 1993, Nr w Rejestrze uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych "20"
KONTO BANKOWE: BH w Warszawie S.A 44 1030 1061 0000 0000 3490 4408; NIP: 526-17-23-036; REGON: 010291998

Copyright © 2019 Kompetencje kluczowe. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem dostępnym na licencji GNU GPL.
Zespół projektowy - 2010